Jestli jste se sem nějakým způsobem dostali, tak to tu aspoň omrkněte...!!!!A hlasujte v anketě díky....

Nejpitomější dárky ! ! !

22. července 2007 v 21:08 | Ivska |  PROFI....

Nejpitomější dárky...

ilustrační obrázek
Už to zažila asi každá z vás: Vánoce, narozeniny nebo jiná oslava, sjedou se příbuzní a chtějí udělat radost. A vám se v rukou najednou ocitne naprosto příšerná věc z králičích kožek od vzdálené tetičky, která má pozemek na venkově doslova zastavěný králíkárnami, a tato příbuzná se slzou v oku špitá: "Podobný nosívala v zimě moje babička…" Je to vidět. A vám nezbývá, než doufat, že tetička dorazí až zase za rok, a to už bude po zimě a vy budete mít připravenou laskavou lež, jak vám celá škola králičí kožíšek závidí… A to je zásada pro budoucí dámy č. 1: Nebrblat, nešklebit se, neobracet oči v sloup, dárek s úsměvem a klidem přijmout, slušně poděkovat a nechat se hřát myšlenkou, že vám někdo chtěl upřímně udělat radost.
S dárky bývá potíž. Jak to zaonačit, abychom se neocitli v roli zmiňované tetičky? Především je výhoda, pokud obdarovávaného dobře známe, jeho koníčky a sny. Chodíte s klukem, který hned po vás ze všeho nejvíc miluje letecké modelářství. Nejen, že občas projevíme o jeho hobby zájem (to budete koukat, jak ho tohle potěší), ale také si zjistíme, jaké barvy, lepidla, ředidla nebo pilníčky používá: A je vyhráno. Modelářské barvy například nejsou zrovna za korunu, jako vhodný dárek se hodí vždy.
Když obdarovávaného tolik neznáte, máte dvě možnosti: Darujte tzv. "blbinku" - plyšáka, hrnek na kávu s vtipným nápisem nebo tričko, ovšem s tím rizikem, že váš dárek skončí někde v komoře, na stole v práci nebo jako dárek putovní. Anebo se prostě zeptejte v nejbližším okolí budoucího majitele daru: To platí zejména u malých synovců, neteří, bratranců a sestřenic - jejich matky vám určitě dobře poradí (otců se neptejte, těm taky většinou radí maminky).
Obecně: Jaké dárky ano a jaké ne?
U žen skoro stoprocentně vždy zafunguje kuchařka. Na trhu je široký výběr a nějaká specialitka se vždycky najde (sushi kuchařka, thajská nebo z Karibiku). Nikdy se nepokoušejte koupit ženě parfém, zpravidla to netrefíte z jednoduchého důvodu: Koupíte totiž vůni, která sedne vám, ne obdarované. Navíc koupě parfému patří do kategorie dárků intimních a vypálíte tím rybník manželovi, příteli, milenci…
Muži ocení předplatné časopisu, který si občas koupí, ale k jeho předplacení se ještě nějak nedostali: Fotbalový týdeník, časopis o počítačích, PC hrách, filmech atd.
Nikdy ne ponožky nebo pyžamo - tím byste ho zařadili do kategorie nezajímavých "strejců" 
Hodně štěstí při výběru a zkuste se na našem chatu podělit o své zkušenosti s dárky, i s těmi nevhodnými.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama